Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?
Реєстрація
Реєстрація автомийки
Нагадати пароль
Введіть e-mail, вказаний при реєстрації
власний бізнес цікаво знати

З чого почати, щоб відкрити автомийку і якого типу вона має бути

02.07.2019

Кількість транспортних засобів у містах та населених пунктах невпинно зростає. У зв'язку з цим зростає і попит на послуги, які пов'язані з автомобілями. Сам автомийний бизнес відносно недорогий і ще й досить високорентабельний – це власне відкрити автомийку, вартість проекту, тобто скільки коштує відкрити автомийку – від 20 тис. до 40 тис. доларів, тому що, вартість прямо пропорційна залежить від типу самої автомийки, чистий прибуток 20-30%, окупність максимум 1 рік.

Бізнесмени все частіше звертають свою увагу на бізнес, пов'язаний з автомобілями: автосервіси, автомийки, заправки. Також в наш час існує ціла низка варіантів залучення клієнтів, починаючи з реклами на ТВ і закінчуючи мобільними додатками.

Які вили автомийок існують і які відмінності вони мають

Щоб зрозуміти як відкрити власну автомийку треба розібратись якого типу вона може бути, і яка різниця між ними. З видом автомийки краще визначитися ще на стадії проектування, адже від цього будуть залежати і обсяг внесків, і прибуток. За видами миття машини можна виділити кілька типів: мобільні; ручні; автоматичні та тунельні.

1. Ручна

Це більш простий і економний варіант. Обробка автомобіля виконується за допомогою спеціальних мочалок, води, щіток, авто-шампуня та інших чистячих засобів.

По суті, мова йде про контактну мийку. Перевага такого методу – найнижчі витрати (можна заощадити на дорогому обладнанні) і максимальна ефективність чищення кузова (хороший співробітник навряд чи пропустить брудні місця на відміну від автоматичних пристроїв).

Дефект - досить великий ризик пошкодити фарбу автомобіля і тривалий час надання сервісу. Але гості на такій автомийці щоразу знайдуться. Приписати це елементарно – одним з ключових моментів залишається вартість.

2. Щіткова

Тут мова йде про контактну мийку, але не без втручання персоналу. Провідну роботу роблять спеціальні установки для мийки.

При цьому процес обробки має кілька етапів. На початку автомат обливається водою під великим тиском. Далі до роботи залучаються особливі щітки, які чистять за допомогою обертань (вони ефективно очищають авто від бруду). Ну а на останньому рубежі кузов покривається захисним воском і сушиться.

Відмінні якості подібної автомойки – заощадження на роботі персоналу і висока якість чищення. Дефекти це потреба у витратах на спеціальне оснащення.

3. Безконтактна

Протягом останніх років вона користується найбільшою популярністю. Її особливість – неможливість контакту з кузовом автомобіля - всю роботу виконує особлива функціональна піна.

Спочатку ділянка обробляється звичайною водою. Далі наноситься особлива піна, а потім вже бруд відділяється від кузова автомобіля. На завершальному рубежі піна змивається під тиском.

Величезною перевагою подібної автомийки є більш дбайливий догляд за лакофарбовим покриттям автомобіля. Це означає, що нерідкими гостями стануть власники нових і дорогих автомобілей.

4. Суха

На таких автомийках головним діючою рідиною вважається шампунь-поліроль. При цьому обробка кузова виконується повністю вручну.
Найцікавішим є той факт, що вода при цьому не потрібна, так як складові шампуню дуже добре справляються зі своїм завданням - вони готові розм'якшити і прибрати кожне забруднення.

Переваги сухої мийки – це досконала обробка площини і найнижчі витрати на оснащення. Дефект – ускладнений пошук навчених знавців, готових якісно виконати цю роботу.

5. Автоматична мийка може бути 2-ох видів – портальна і конвеєрна. У першому випадку автомат стоїть на місці, а спеціальна мийна техніка переїжджає уздовж кузова.

У другому випадку – особливий конвеєр провозить автомобіль крізь миючі арки. 
При цьому виконується абсолютна мийка, очищення коліс, днища автомобіля, його сушка і так далі.

Якщо розглядати ці 2 види мийки, то автомийка конвеєрного типу виглядає більш привабливо. Її плюс – ймовірність сервісу автомобілів великого розміру.

6. Пересувна автомийка – більш економний варіант.

Досить купити спеціальне оснащення і все. У разі якщо клієнту потрібно промити автомашину, він набирає номер телефонного апарату і готує заявку.

При цьому процес очищення виконується на території стоянки транспортного способу.
Більшої популярністю користуються мийки, які мають вищу продуктивність. Середній час на сервіс 1-го авто – в межах 15-30 хв.

Оптимальний варіант – придбати тунельну або портальну автомийку, яка здатна вимивати кілька десятків машин на годину. Основний плюс - поодинокі витрати на обладнання і економія на заробітній платі працівників.

Що потрібно щоб відкрити автомийку з «нуля»?

Найскладніше питання це бюрократичний аспект, найтриваліший за термінами, найдорожчий за фінансовими витратами – будівництво автомийки з «нуля».

Отже, розглянемо як правильно відкрити автомийку, а саме що треба буде зробити. З самого початку вас чекає ходіння по дозвільним інстанціях, починаючи з подачі листа-прохання на ім'я голови місцевого самоврядування на відведення ділянки землі під майбутню автомийку. Далі підприємець свої добрі наміри погоджує з місцевою пожежною інспекцією, санепідстанцією і органами містобудування. Тобто, якщо ви хотіли дізнатися як відкрити автомийку, то перше на що ви маєте звернути увагу це вищенаведені узгодження, які, до речі, не обійдуться без копіювання з генплану ділянки під забудову (в масштабі 1: 2000) з штампами, підписами, печаткою БТІ, а також ескізного проекту.

Орендувати приміщення, а також встановлення необхідного обладнання для роботи також основана на принципі оренди. Але в цьому випадку, щоб відкрити автомийку потрібно буде лише відповідне приміщення, яке буде об'єктом оренди, яке потрібно буде переобладнати і оснастити всім необхідним автомийним обладнанням, а не готова автомийка.

Вартість оренди такого об'єкта буде значно нижче, ніж готової автомийки, яка працює. Але і вклади на початковому етапі будуть вищі. Можливо в приміщенні доведеться зробити ремонт, організувати необхідні для роботи обладнання комунікації, оснастити приміщення системою очищення і регенерації води. І провести ще багато інших видів робіт.

І, звичайно, необхідно буде закупити комплект автомийного обладнання. Незважаючи на те, що цей спосіб займе більше часу і фінансів на початковому етапі, тобто щоб сформувати скільки коштує відкрити автомийку можна буде на самому початку, а також виділити три основні плюси твого способу. Найголовніший – велика рентабельність бізнесу за рахунок меншої вартості оренди приміщення. Другий – в разі розірвання договору оренди, обладнання можна перенести в інше місце і продовжити свій бізнес. Третій – якщо автомийний бізнес розчарує, обладнання можна продати і повернути частину вкладених коштів.

Отже, що потрібно щоб відкрити автомийку:

• реєстрація підприємця;
• дозвіл органів самоврядування;
• проект приміщення;
• дозвіл від санепідемстанції та комітету з архітектури;
• дозвіл від управлінь пожежної охорони, охорони праці та охорони навколишнього середовища;
• технічні умови підключення до комунікацій міста;
• акт на постійне або тимчасове володіння земельною.