Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?
Реєстрація
Реєстрація автомийки
Нагадати пароль
Введіть e-mail, вказаний при реєстрації
твоє авто корисна порада

Як правильно помити автомобіль після зими? ЧАСТИНА I

21.02.2020

Догляд за зовнішнім виглядом і інтер'єром автомобіля є основою його привабливої зовнішності і технічної придатності. Забруднення, які осідають на автомобілі внаслідок їхнього тривалого впливу, послаблюють і пошкоджують поверхні авто, особливо металеві. Найбільше страждають колісні арки і лак. Нехтуючи доглядом за кузовом і ходовою частиною автомобіля, ви ризикуєте виявити при наступному ТО кілька іржавих місць.

Якщо ви думаєте, що автоматична мийка допоможе вам, то в певній мірі, це краще, ніж нічого. Однак, якщо вам подобається ваш автомобіль, вам краще уникати цієї процедури і мити авто вручну або довірити цю процедуру фахівцю. Автомийки не надто щадні, і навіть якщо вони досить надійно видаляють бруд, вони можуть залишити небажані подряпини на фарбі.

Ми, звичайно ж, не хочемо робити вигляд, що мийка автомобілів - це окрема дисципліна, яка заслуговує ретельного вивчення, але є ряд технік і прийомів, завдяки яким ви можете підтримувати свій автомобіль в найкращому стані. Перш за все, ми обговоримо, як буде відбуватися весь процес мийки, а в наступних розділах ми детально обговоримо його частини.

 

Порада №1 Починайте миття машини з шасі і коліс

У цих місцях зберігається сильне забруднення, наприклад, бруд, який при подальшому митті може призвести до небажаних наслідків. Далі ми оброблюємо корпус, який спочатку споліскуємо очищувачем високого тиску або садовим шлангом, а потім починаємо процес миття за допомогою автомобільного шампуню. Після миття лакофарбового покриття і скла, слід ретельно висушити кузов автомобіля і завершите процес поліруванням та вощіння.

Ідеально мити автомобіль раз на тиждень, але, звичайно, ми розуміємо, що процес з такою періодичністю займає дуже багато часу. Тому достатньо поверхово промити машину і зафіксувати час для більш тривалого та складного прибирання, принаймні два рази на рік або в особливих випадках, таких як початок весни. Кількість таких чисток автомобіля залежить від частоти поїздок і типу гаража, які також грають важливу роль при підрахунку кількості мийок. Звичайно, якщо ви час від часу користуєтесь вашим автомобілем як водій, вам не потрібно чистити його так.

 

Порада №2 Мийте машину в затінку

Рекомендуємо вжити деякі запобіжні заходи, перш ніж мити машину. По-перше - зняти всі прикраси (кільця і браслети), які можуть пошкодити фарбу при митті вручну. Коли справа доходить до вибору локації для миття – мийти краще машину у затінку і далеко від дерев, які є джерелом багатьох забруднень. Якщо ви не миєте машину на сонці, ви уникнете швидкого висихання води і, як результат, плям. З тієї ж причини дайте нагрітому корпусу авто спочатку охолонути, а лише потім розпочинайте процес миття.

Колеса і ходова частина, особливо колісні арки, завжди найбрудніші в автомобілі, тому ми починаємо мити машину, просто очистячи їх. Ми використовуємо мийки високого тиску або садові шланги з водяними пістолетами високого тиску. Важливо, щоб тиск, що створюється обраним інструментом, був досить сильним, щоб змочувати і відшаровувати сухий бруд. Процедура не складна -головне це навести струмінь прямо на бруд, щоб видалити бруд із максимальним тиском. Коли бруд зникне, приготуйте два відра теплої води, засіб для чищення автомобілів і щітку, яка ідеально підходить для ободів автомобільних коліс. Ідеальний варіант, якщо засоби для чищення розпорошується пістолетом для піни безпосередньо на обода, але якщо у вас його немає і ви не плануєте його купувати, то можете вилити одне з двох підготовлених відер. Далі опустіть щітку в нього і ретельно очистіть, а коли щітка забрудниться, промийте її в другому підготовленому відрі, і перш ніж брати інший миючий засіб, потрібно переконатися, що вода, якою ви миєте, чиста.

Коли із колесами автомобіля, знову промийте їх струменем води. Якщо ви хочете ставитися до свого автомобіля з найкращого турботою, ви можете нанести захисний віск на колеса, але, оскільки у вас ще немає чистого кузова, ми рекомендуємо вам залишити віск в кінці. Ми доберемося до нього в цій статті.

Крім миття коліс, ми також починаємо мити кузов за допомогою мийної машини високого тиску або садового шлангу. Починаєте ви з верху або знизу, в будь-якому випадку вода буде стікати найдовше з сильно забруднених частин. Перевага мийки зверху полягає в тому, що вам не доведеться знову обполіскувати нижні частини після того, як брудна вода протече над ними. Переконайтеся, що вікна і двері щільно закриті.

 

Порада №3 Не використовуйте звичайну губку для миття автомобіля

Хоча її використання зручно і здається ефективним, кухонні губка або губка для ванної не підходить для миття автомобілів, принаймні там, де фарба. Оскільки вона має плоску поверхню, вона не вбирає частинки бруду, а тільки розподіляє їх по поверхні, яку необхідно вимити, створюючи подряпини, які можна побачити тільки на сонці, але коли вони накопичуються, їх можна побачити на кузові навіть з більшої відстані. 

Основа – це пральна рукавичка або губка з мікрофібри, яка призначена для мийки автомобілів - швидше за все, це буде мікрофібра. Ці спеціальні засоби поєднують волокна в пучки, в яких достатньо місця для поглинання пилу і інших забруднень. В процесі миття кузова ми будемо використовувати два відра, одне з чистою водою для миття автомобіля, інше з брудною водою для миття губки. Як і у випадку з велосипедами, на автомобіль ідеально наносити очищувальну піну, але якщо ви цього не зробите, додайте у відро з водою автомобільний шампунь для нанесення. Почніть мити свій кузов і пам’ятайте про дверні пороги і інші недоступні місця.

Зверху вниз вода поступово стане брудною, незважаючи на використання двох відер, але краще промити брудні бампери водою з даху, ніж дах водою з бамперів. Автошампунь повинен бути добре спіненим – це зменшує ризик подряпин на кузові, і в той же час поліпшується якість миття. Вимийте губку або рукавичку після декількох заходів, але не кладіть її в відро занадто глибоко, бруд осяде у дна. Якщо вода в ваших відрах здається надто брудною, замініть її. Коли у вас в машині все «просякнуте», промийте її знову, але на цей раз вільним, а не раптовим потоком.

 

Порада №4 Дайте кузову автомобіля висохнути

Можливо, ви ніколи не робили цього раніше, але після ополіскування машини все одно необхідно висушити кузов. Чому? Коли вода висихає мимовільно, існує ризик появи плям, які необхідно видалити. Використовуючи спеціальний рушник з мікрофібри, ви уникнете це. Чи не протирайте машину, просто натріть її, щоб не подряпати фарбу в разі забруднення.

Погана ідея - спробувати швидко висушити кузов, тому що до мокрої машини бруд прилипає набагато легше, ніж на сухій. Як тільки ви завершили, знову висушіть машину від зайвої вологи. Ваша машина тепер відмінно вимита і готова до нанесення поліролей і захисних воску.

Незначні подряпини, плями і тьмяне окислення - все це загальні дефекти кузова, які легко видаляються поліруванням. Подряпину, яку можна видалити в домашніх умовах, можна побачити. Якщо подряпина глибока, то необхідно залишити ці місця професіоналу. В такому випадку ми використовуємо високоякісне полірування в поєднанні з правильною процедурою, і автомобіль повинен знову виглядати як новий. Ми можемо полірувати кузов автомобіля або вручну, або на спеціальній машині - тільки досвідчені користувачі і професіонали повинні використовувати орбітальний полірувальник. Якщо ви хочете відполірувати кузов вручну, підготуйте ганчірку, нанесіть на неї полірування і нанесіть її круговими рухами без надмірного натискання на кузов. Насправді вам не потрібно натискати, це може видалити більшу кількість безбарвного лаку, що було б небажано для зовнішнього стану кузова. Таким чином нанесіть лак на все тіло.

Тепер машина готова до нанесення захисного воску. Просто відзначте, що поліроль не слід використовувати занадто часто - наносите його тільки в тому випадку, якщо на автомобілі є невеликі подряпини, або його зовнішній вигляд вже тьмяний, і він добре полірується.

 

Порада №5 Обробіть свій чистий кузов автомобіля, покривши його воском

В кінці кожної повної мийки автомобіля, повинно відбуватися вощіння кузова. Нанесіть тонкий шар захисного воску, щоб захистити кузов від бруду та пошкоджень. Існує багато різновидів воску, але загалом вони є твердими і рідкими. Неважливо, який саме ви обираєте, це залежить від ваших уподобань. Якщо віск є якісним продуктом відомого виробника, він забезпечить однаково хороший захист в обох версіях. Нанесення воску: візьміть трохи воску на тканину або інший аплікатор і нанесіть його на кузов автомобіля, уникаючи пластика, на якому може з'явитися віск. Завжди читайте інформацію на упаковці для точних інструкцій з використання продукту. Дайте йому трохи висохнути. Потім знову відполіруйте вощену поверхню, на цей раз тканиною з мікроволокна.

Очищення кузова автомобіля закінчилася, але як зберегти його зовнішній вигляд? Ви повинні регулярно мити машину. При чому комплексне очищення не потрібно і не слід проводити дуже часто, досить просто щотижня промити машину і вимити її автомобільним шампунем. Читайте продовження у другій Частині ...