Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?
Реєстрація
Реєстрація автомийки
Нагадати пароль
Введіть e-mail, вказаний при реєстрації
цікаво знати твоє авто

Механіка або автомат що краще і яка різниця?

16.08.2019

Одвічна суперечка автолюбителів : що краще коробка автомат чи механіка, а вирішити складно. Адже обидва варіанти масово експлуатуються вже не одне десятиліття, і кожен власник машини буде хвалити саме ту КП, яка встановлена в його автомобілі. Але, щоб з'ясувати, яка коробка передач краще та підходить саме Вам, не беручи до уваги відгуки людей, варто розібратися в принципі роботи цих механізмів.

Як працює механічна коробка передач

Якщо говорити простою мовою, то МКП це комплект шестерень, зачеплення яких відбувається вручну за допомогою важеля перемикання передач. При цьому кожне перемикання швидкості супроводжується вижимом педалі зчеплення. Всі ці маніпуляції проводяться водієм, тому виникає логічне запитання, чим механіка краще автомата, якщо з нею потрібно постійно «возитися». Однак в такому механізмі є свої плюси, про які йтиметься далі.

Як працює автоматична коробка

В АКП встановлена гідромеханічна «начинка», за допомогою якої виконується перемикання ступенів залежно від нагнітання тиску масла і оборотів двигуна, тобто водій не приймає участі в управлінні із автоматичною коробкою, він вибирає лише напрямок руху. Тому для багатьох водіїв, особливо новачків, відповідь на питання, що краще механіка або автомат, очевидна, і зазвичай це АКП.
Однак, щоб визначити, що краще механічна чи автоматична коробка передач слід звернути увагу не тільки на манеру керування автомобілем. Необхідно також враховувати особливості «поведінки» самого автомобіля і нюанси експлуатації обох КП. Лише після порівняння кожен водій сам зможе вирішити, яка коробка передач підходить саме йому та характеру його автомобіля.

Різниця між МКП і АКП

Оцінюючи, яка коробка передач краще, потрібно знати, чим вони різняться. Є одна ключова відмінність - важіль перемикання ступенів і муфта зчеплення. У МКП вони присутні, а у АКП їх немає, а принцип дії однаковий. Тому з цієї точки зору визначити, що краще механіка або автомат важко.
Однак, якщо механіка або автомат будуть оцінюватися не як самостійні механізми, а як складові машини, тоді різницю можна виявити. Це обумовлено особливістю їх функціонування, що впливає на певні технічні характеристики автомобіля.

Переваги авто з механічною коробкою :

- відчутна розгінна динаміка
- легкий запуск в холодну пору року

Переваги авто з автоматичною коробкою :

- стабільна робота двигуна
- більш комфортне керування

Як видно, кожна коробка по-своєму покращує характеристики транспортного засобу. Однак коробки обох типів, будь-то механіка або автомат, все ж мають недоліки.

Недоліки МКП

Основний недолік - ручне управління, яке сильно стомлює водія. Особливо це відчувається на міських вулицях в численних пробках.

Недоліки АКП

Збільшує витрату палива. Ремонт такого вузла обійдеться значно дорожче механіки. По довговічності поступається механічній коробці.

Зверніть увагу! Незалежно від того, встановлена на машині механіка або автомат, термін служби агрегату визначає стиль керування і своєчасне проведення ТО.